Aktualności

Previous Next
Aktualności

Zakończenie projektu Umiem Pływać 2019

Zakończenie projektu Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu "Umiem pływać" w roku 2019.

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas I – III dzięki współpracy dyrektora szkoły w Urzędem Gminy Sulików, już drugi raz mieli możliwość uczestniczenia w projekcie Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu „Umiem pływać”. Projekt realizowany był ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku 2019 w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego „Dolnoślązak Umie Pływać 2019”.

 W obecnym roku szkolnym w zajęciach na basenie w Centrum Sportowo rekreacyjnym w Zgorzelcu uczestniczyło 30 uczniów z klas I – III.  Projekt trwał od września do grudnia 2019 roku. Gminnym koordynatorem projektu była Pani Magdalena Pomonicka, a szkolnym Pani Anna Ziółkowska – Gębuś.

Uczniowie pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyli się opanowania podstawowych czynności w wodzie takich jak: Zanurzenie głowy do wody, otwieranie oczu pod wodą, ćwiczenia wypornościowe oraz wykonywanie leżenia, prostych skoków do wody, ruchów kraula na grzbiecie, nurkowania. Nie zabrakło również gier i zabaw z wykorzystaniem poznanych elementów w formie zawodów.

Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z nowymi umiejętnościami, zdając egzamin praktyczny na „piątkę”.

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biernej

Bierna 57, 59-970 Zawidów, Tel/fax : (75) 77 76 108, E-mail : spbierna@interia.pl
© 2018 wregionie.pl