Aktualności

Previous Next
Aktualności

Dyskoteka andrzejkowa

    Dawniej wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny.Zwyczaj ten praktykowały tylko niezamężne dziewczęta. Andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko w odosobnieniu. Z czasem jednak przybrały one formę zbiorową, organizowaną w grupach panien na wydaniu. Obecnie andrzejki traktowane są jako zabawa, w której biorą udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

Dnia 28 listopada 2019r. Samorząd Uczniowski przy współpracy z wychowawcami klas I - VIII oraz oddziałów przedszkolnych przygotowali dyskotekę andrzejkową. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie klasy VII, a poczęstunek i loterię fantową Rada Rodziców. Podczas dyskoteki odbyły się liczne konkursy i zabawy integracyjne. Nie zabrakło również "wróżb na wesoło", które przygotował SU wraz z opiekunami. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość przebrania się. Na parkiecie królowały księżniczki, jednorożce, żołnierze, Zorro orz wiele innych barwnych postaci. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie loterii fantowej i słodkiego poczęstunku, a dla SU za przygotowanie wróżb i barwnych masek.

Do zobaczenia na kolejnej zabawie.

Źródło: Anna Ziółkowska - Gębuś, https://gazetalubuska.pl/andrzejki-2019-kiedy-sa-andrzejki-skad-sie-wywodza-i-kiedy-nalezy-wrozyc-historia-wrozby/ar/c13-13635428

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biernej

Bierna 57, 59-970 Zawidów, Tel/fax : (75) 77 76 108, E-mail : spbierna@interia.pl
© 2018 wregionie.pl