Aktualności

Previous Next
Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

        Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

        Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

       Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol.

          Dnia 25 listopada w naszej szkole również odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pluszowego Misia. Oddziały przedszkolne oraz klasa I przygotowały występy, by celebrować święto przesympatycznego przyjaciela dzieci.

        Wychowawcy Pani Bożena Kuprianowicz, Barbara Krajewska i Anna Ziółkowska - Gębuś przygotowały konkursy, tańce oraz prelekcję multimedialną związane z historią popularnej zabawki. Dzieci przyniosły także swoje ulubione pluszaki. Realizując plan współpracy oddziałów przedszkolnych z klasą pierwszą oraz zagadnienia z podstawy programowej nauczyciele zapoznali dzieci ze zwierzętami prowadzącymi nocny tryb życia. Wspólne zabawy, tańce oraz ćwiczenia relaksacyjne doskonale integrowały wszystkich uczestników uroczystości.

 

 

 

 

Źródło: Anna Ziółkowska – Gębuś, https://www.mjakmama24.pl/mama/imprezy/dzien-pluszowego-misia-kiedy-obchodzimy-i-co-za-swieto-aa-ZZj9-GUqt-awnf.html

 

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biernej

Bierna 57, 59-970 Zawidów, Tel/fax : (75) 77 76 108, E-mail : spbierna@interia.pl
© 2018 wregionie.pl