Aktualności

Previous Next
Aktualności

Białe Orły w Warszawie

W dniach 24-26.04.2023r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej byli na wycieczce w stolicy. Wyjazd ten był podsumowaniem warsztatów profilaktycznych "Spójrz inaczej".
Młodzież spędziła aktywnie czas z ograniczonym dostępem do Internetu. W trakcie wyjazdu wszyscy uczestniczyli w warsztatach antyalkoholowych.
Dzięki zaangażowaniu pani Kingi Nalewaj dzieci wzbogacały słownictwo z języka angielskiego podczas podróży pociągiem i muzeach.
Na trasie wycieczki znalazły się miejsca z tłem historycznym i literackim. Uczniowie wraz z panią Dominiką Mielcarek podążali śladami bohaterów „Kamieni na szaniec” i nie tylko. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobił widok z Pałacu Kultury i Nauki, eksponaty w Muzeum Narodowym, Stadion Narodowy oraz nowoczesne Muzeum Powstania Warszawskiego.
W związku ze zbliżającą się rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci przeszły ulicą Świętojańską w kierunku kolegiaty Św. Jana. Wisienką na torcie okazała się kolekcja obrazów Jana Matejki w Zamku Królewskim.
Wycieczka ta była bardzo udana. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących Warszawy i okolic, zobaczyliśmy najpiękniejsze i najważniejsze miejsca związane z naszą historią i kulturą.
 
 
 
 
 
 
Źródło: K. Nalewaj, D. Mielcarek

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biernej

Bierna 57, 59-970 Zawidów, Tel/fax : (75) 77 76 108, E-mail : spbierna@interia.pl
© 2018 wregionie.pl

Search