Aktualności

Previous Next
Aktualności

Gminny konkurs recytatorski

       15 marca 2023 uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej mieli przyjemność wziąć udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
       Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII. Główne cele konkursu  to: popularyzacja literatury, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja własnych umiejętności.
       Recytację oceniano stosując czterostopniową skalę (1–5). Na ocenę miały wpływ następujące elementy: interpretacja, znajomość tekstu i ogólny wyraz artystyczny.
       Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przewodnicząca jury, podziękowała uczestnikom za urocze występy zaznaczając, że była to znakomita okazja do zaprezentowania ciekawych tekstów literackich. Zaznaczyła, że to również możliwość dla dzieci do wzmacniania wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa. Podziękowała za ciekawe interpretacje oraz takie cechy, jak odwaga i wytrwałość w pamięciowym opanowaniu tekstów.
Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki, jednak regulamin przewidywał wyłonienie maksymalnie siedmiu kandydatów z każdej grupy wiekowej. Ostatecznie nasi uczniowie stanęli na podium:

Grupa wiekowa IV-VI:
III miejsce: Julia Urbanowicz
Wyróżnienie: Hanna Sulima
Grupa wiekowa VII-VIII:
II miejsce: Oliwia Wisiecka i Szymon Grochalski
III miejsce: Maja Mazur
Wyróżnienie: Milena Bogdanowicz i Sebastian Migdał

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki na etapie powiatowym. Dziękujemy za koleżeńską rywalizację dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie. 
Serdecznie dziękujemy dla Pani Elżbiety Wąsowskiej-Bodo i Pani Anny Matusewicz za gościnność i miłą atmosferę.

Źródło: D. Mielcarek

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Biernej

Bierna 57, 59-970 Zawidów, Tel/fax : (75) 77 76 108, E-mail : spbierna@interia.pl
© 2018 wregionie.pl

Search